wrzesień 2015

Rozpoczął się rok szkolny. Opaleni i wypoczęci zasiedliśmy w szkolnych ławkach i choć za oknem jeszcze trwa lato, my ostro zabraliśmy sie do nauki. Z radością ponownie wszyscy razem spotkaliśmy się w świetlicy.
W tym roku powitaliśmy sporo nowych kolegów, a uroczyście pożegnaliśmy naszych gimnazjalistów. Obiecali, że będą do nas zaglądać. Jak co roku na początku września przypomnieliśmy sobie zasady obowiązujące w naszej świetlicy, ze szczególnym zwróceniem uwagi na bezpieczeństwo. Na dobry początek udaliśmy się do kina na „Minionki rozrabiają”. Film bardzo sie podobał, ponieważ w żartobliwy sposób opowiadał o przygodach stworkow, które bardzo chciały być niedobre, ale im się to nie udawało. W trakcie ogólnej dyskusji na temat obejrzanego filmu doszliśmy do wniosku, że człowiek jest z natury dobry.
We wrześniu rozpoczęliśmy zajęcia z naszymi specjalistami. Każdy starał się wypaść, jak najlepiej. Jak zwykle uroczyście obchodziliśmy nasze urodziny.
W czasie wolnym graliśmy w gry towarzyskie, głównie w „Detektywa”, malowaliśmy i wycinaliśmy z kolorowego papieru kolaże o tematyce jesiennej. Gdy dopisywała pogoda, spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu, głównie w parku linowym. Wsród zajęć ruchowych największym powodzeniem cieszył się ping-pong. Chętnie również wspólnie czytaliśmy i rozmawialiśmy na temat czytanych lektur. „Dzień Ekologii- dzień bez samochodu” uczciliśmy wycieczką do Łazienek Królewskich. Wyminilismy poglądy na temat zachowań proekologicznych. Zastanawialiśmy się, co każdy z nas w swoim zakresie może zrobić dla środowiska.
Podczas warsztatów kulinarnych szczególną uwagę zwracaliśmy na skład i odpowiednie proporcje posiłków komponowanych zgodnie z zasadami zdrowego żywienia.
W dniu 26.09. wzięliśmy aktywny udział w konferencji rodzinnych wspólnot katolickich z całej Polski. Zorganizowaliśmy wówczas całodzienne zajęcia dla dzieci, aby rodzice mogli wziąć udział w forach dyskusyjnych i medytacjach pod hasłem „Fire – rozpal serce dla Boga”.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom, za udzielone wsparcie w naszych świetlicowych działaniach. Bez was byłoby nam na pewno trudniej.

Skip to content