Wieści z Hospicjum i ZOL

Do pacjentek I oddziału ZOL zawitało spa!
Cały oddział wypełniła piękna woń białych kwiatów, melisy i ogórka. Panie skorzystały z zabiegów relaksacyjnych twarzy, pilingu dłoni i malowania paznokci. Dziś obchodzimy także Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Pielęgniarzy. Do słodkości dołączmy serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i wyrazy wdzięczności za codzienny trud wszystkich pracujących w hospicjach (stacjonarnym i domowym) oraz ZOL Caritas AW.
Zorganizowane przez terapeutkę zajęciową zajęcia miały na celu odprężenie, podniesienie poczucia własnej wartości pacjentek oraz poprawianie i utrwalanie dobrych relacji miedzy nimi. Zajęciom towarzyszyła muzyka relaksacyjna, w aromaterapii korzystaliśmy z olejków eterycznych oraz liści melisy, które pacjentki rozgniatały w dłoniach.
Lemoniada z bzu (lilaka) i jabłecznik
Pacjenci hospicjum i ZOL w ostatnim tygodniu podjęli się bardzo oryginalnego zadania. W ramach hortiterapii (terapia skupiająca uwagę pacjenta na pracach ogrodowych, roślinach) nie tylko układali bukiety, lecz przygotowali także smakowity deser: lemoniadę z lilaka oraz jabłecznik.
Zadaniem pacjentów było oberwanie kwiatków z gałązek (ćwiczenie sprawności palców, dłoni ), a później obieranie i krojenie jabłek (ćwiczenie motoryki małej).
Pacjenci, którzy uczestniczyli w terapii zajęciowej, zadbali również o tych, którzy w zajęciach uczestniczyć nie mogą z powodów ograniczeń zdrowotnych. Wszyscy pozostający na salach, zostali poczęstowani ciastem. Również ci, którzy pozostają na diecie cukrzycowej. Dla nich powstał specjalny placek.
Nie tylko w Dniu Dziecka każdy, także całkiem dorosły potrzebuje chwili radosnej rozrywki.
Pacjenci Hospicjum i ZOL w ostatnich dniach mieli wiele okazji do wspólnych aktywności i budowania dobrych relacji.
Czego dziś serdecznie wszystkim życzymy!
Skip to content