Styczeń 2016

Nowy rok przywitaliśmy pełni zapału do nauki i zabawy. W świetlicy pojawiły się nowe gry planszowe, które od razu przetestowaliśmy w zabawie. Można było się pośmiać i nauczyć czegoś nowego. Jeśli chodzi o naukę, to wpadliśmy też na świetny pomysł. Postanowiliśmy ćwiczyć język angielski w zabawie. Razem z naszą wychowawczynią graliśmy w kolory, kalambury oraz pytania i odpowiedzi w języku angielskim. Szóstka z angielskiego, to jest to!
W tym miesiącu było wiele atrakcji. W ramach zajęć sportowych wybraliśmy się na kręgielnię.   Do świetlicy wracaliśmy pełni energii, omawiając wyniki gry. 22 stycznia udaliśmy się do kina na film pt. „Fistaszki – wersja kinowa”. Oglądaliśmy z zapartym tchem, emocji było co niemiara.
Podczas zajęć grupowych z terapii pedagogicznej wykonywaliśmy maski karnawałowe. Samodzielnie przygotowaliśmy masę, po czym tworzyliśmy maski według swojego projektu. Maski wypiekaliśmy w świetlicy, następnie każdy z nas dekorował swoje dzieło tak, jak chciał – malowaliśmy farbami, wpinaliśmy cekiny, obsypywaliśmy brokatem. Było to doskonałe ćwiczenie motoryki rąk, rozwijanie ekspresji plastycznej, a także świetna zabawa.
W styczniu odwiedzili nas po raz kolejny wyczekiwani goście. Luka i Mundek, to dwa urocze, przyjazne psy. Przychodzą do nas razem ze swoimi opiekunami na warsztaty dogoterapeutyczne. Uwielbiamy kontakt z psami, trzymanie ich na kolanach, głaskanie i przytulanie. Zajęcia sprawiły nam ogromną radość, naszym psim gościom z pewnością też. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia.
Ostatnie dni stycznia spędziliśmy zajmując się przygotowaniami do wyjazdu na zimowisko, które zapowiada się w tym roku wyjątkowo atrakcyjnie. Wszyscy jesteśmy podekscytowani i nie możemy się doczekać ferii. Ciekawe, czy będzie padał śnieg?

Skip to content