Stacja Opieki w Błoniu przed Świętami

W okresie przedświątecznym pielęgniarki stacji Opieki w Błoniu zwiększyły liczbę wizyt i świadczonych usług medycznych.
Opieka długoterminowa pozwala na objęcie usługami pielęgniarskimi pacjenta w domu. Jest to bardzo istotna sprawa, by osoba obłożnie chora mogła przebywać wśród najbliższych, co często przyspiesza proces powrotu do zdrowia. Szczególnie ważne jest to w okresie Świąt Bożego Narodzenia.
Pielęgniarki wykonują przede wszystkim zabiegi pielęgnacyjne odleżynowe, robią opatrunki (także po amputacjach kończyn dolnych), prowadzą kontrolę profilu cukru we krwi u pacjentów z cukrzycą typu II.
Podopiecznymi są najczęściej osoby z rodzin najuboższych. Pomoc pielęgniarek jest wtedy nieco szersza – przy współpracy z opieką społeczną zaopatrują chorych w leki, pampersy, pomagają w uzyskaniu środków finansowych na opał i sprzęt rehabilitacyjny.