Spotkanie noworoczne z księdzem Kardynałem

Dnia 22 stycznia 2020 r. w Domu Arcybiskupów  Warszawskich przy ul. Miodowej 17/19 odbyło się spotkanie noworoczne darczyńców i przedstawicieli Caritas AW. Kardynał Kazimierz Nycz serdecznie podziękował wszystkim zgromadzonym za wsparcie materialne przekazane dla Caritas AW, a za jej pośrednictwem dla 1000 osób potrzebujących.
W Caritas AW codziennie leczonych jest 300 pacjentów przewlekle chorych, blisko 300 osób bezdomnych otrzymuje wsparcie w schroniskach, ponad 200 osób korzysta z jadłodajni.
1000 dzieci wyjeżdża na kolonie letnie, ferie zimowe, rozwija talenty w programie „Skrzydła”  i korzysta na bieżąco z zajęć w świetlicach. Dyrektor Caritas AW ks. Zbigniew Zembrzuski podkreślił, że tak wielka skala pomocy dla chorych, bezdomnych, dzieci i ich rodzin, osób samotnych i seniorów realizowana codziennie możliwa jest dzięki hojności i życzliwości około 200 darczyńców.
Osobiście dziękowali przedstawiciele chorych, na codzień pacjenci Zakładu Opiekuńczo Leczniczego oraz rodziny pacjentów. Bardzo ciekawą inicjatywę zaprezentowali młodzi lekarze z Fundacji Ambulans z Serca, którzy od roku świadczą bezpośrednią pomoc medyczną dla osób bezdomnych znajdujących się w przestrzeni miejskiej.
Spotkanie zakończył koncert kolęd świata w  wykonaniu alumnów Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris  Mater oraz wspólny posiłek.

 

Skip to content