Sierpień 2016

W sierpniu nadal – tak jak w lipcu warto było spędzać Lato w mieście z naszą świetlicą 🙂 W Wolskim Domu Kultury uczestniczyliśmy w świetnych zajęciach muzycznych, sportowych, z charakteryzacji, modelarskich, koralikowych, naukowych. W Domu Kultury Praga trenowaliśmy karate, uczyliśmy się cha-chy, robiliśmy murzyńskie maski, naszyjniki i koraliki, indiańskie pióropusze, uczestniczyliśmy w Klubie Młodego Odkrywcy. Spędziliśmy cudowny tydzień z wolontariuszami z Francji, skautami dzięki którym mogliśmy próbować naszych sił w języku angielskim i uczyliśmy się francuskiego, z nimi to wspinaliśmy się w parku linowym i piekliśmy kiełbaski na ognisku. Chodziliśmy regularnie na basen i do kina, gdzie poza filmem uczestniczyliśmy w warsztatach prowadzonych przez Komendę Policji, gdzie uczyliśmy się jak bezpiecznie spędzić dalszą cześć wakacji a także mieliśmy ciekawe warsztaty plastyczne. Ponieważ sierpień to bardzo ważny miesiąc z powodu rocznicy Powstania Warszawskiego, to dzięki Pani Agnieszce z historycznej grupy rekonstrukcyjnej mogliśmy poznać wiele piosenek powstańczych, zapoznać się z historią tamtych czasów i dotkną wielu pamiątek z tamtego okresu. Uczestniczyliśmy też w bardzo ciekawych warsztatach z robotyki. Niestety czas wakacji się skończył. Będziemy go bardzo dobrze wspominać i czekać na następne, ale póki co to do pracy!