Sierpień 2014

W sierpniu podobnie jak i w lipcu czas w naszej świetlicy upływał nam wakacyjne. W ramach programu „Lato w mieście” odwiedzaliśmy ciekawe miejsca, korzystając z zajęć o różnej tematyce. Poza tym uczyliśmy się pływać oraz bawiliśmy się na basenie. Czasami chodziliśmy także na Halę Sportową gdzie pani animator organizowała różnego rodzaju rozgrywki oraz sportowe gry zespołowe. Tradycyjnie już odwiedziliśmy Salę Zabaw Eldorado oraz czasami w nagrodę panie zabierały nas na plac zabaw.

Byliśmy także w kinie na filmie pt. „Tarzan. Król Dżungli” opowiadającym w barwny sposób historię człowieka-małpy.

W czasie wakacji poznaliśmy także kulisy wytwarzania pieniądza i jego historię. Odwiedziliśmy Mennicę Polską w Warszawie. Widzieliśmy pokaźny zbiór luizmatyczny w muzeum Mennicy, który zawierał wiele ciekawych medali i monet .W czasie naszego pobytu w świetlicy byliśmy także po raz drugi w kinie na filmie pt. „ Wakacje Mikołajka”. Zapoznaliśmy się z historią Mikołajka i jego kolegów jak wesoło, ale i z odrobinką grozy spędzili swoje wakacje na Lazurowym Wybrzeżu we Francji. Chłopcy z filmu podobnie jak my mieli wiele szalonych i zabawnych pomysłów na ciekawe aktywności podczas wypoczynku.

Na zakończenie wakacji trenowaliśmy naszą wytrzymałość i hart ducha, podczas wyprawy do parku linowego. Nie wszystkim udało się przetrwać trasę, ale była todla nas dobra lekcja wytrwałości i współpracy.

Skip to content