Siatka Miłosierdzia

„Siatka Miłosierdzia” to nowa inicjatywa Caritas Archidiecezji Warszawskiej, której celem jest wzmocnienie i poszerzenie funkcjonujących z powodzeniem od lat zbiórek żywności i środków czystości. Do parafii, które wyrażą zainteresowanie udziałem w akcji, Caritas przekaże bezpłatnie „Siatki” – torby na zakupy, na których umieszczono informacje o prowadzonej zbiórce wraz z listą najbardziej potrzebnych produktów.
Każdy kto zechce włączyć się w tą dobroczynną akcję „Siatki Miłosierdzia” będzie mógł odebrać ze swojej parafii. Wypełnione produktami z listy pakunki będzie można przynieść z powrotem do parafii lub do Centrali Caritas AW przy Krakowskim Przedmieściu 62. Otrzymane produkty zostaną wykorzystane przez Parafialne Zespoły Caritas do przygotowania paczek świątecznych oraz udzielania pomocy indywidualnej najbardziej potrzebującym rodzinom. „Siatki” będzie można otrzymać również w warszawskich sklepach partnera akcji – firmy „Wierzejki”.
Pomysłodawcą akcji jest Caritas Archidiecezji Poznańskiej, która od 2012 roku prowadzi ją pod nazwą „Tytka Charytatywna”. Od lat bliźniacze inicjatywy organizowane są w kolejnych polskich diecezjach – od Diecezji Kaliskiej, po Archidiecezję Warmińsko-Mazurską. Równolegle w większości diecezji, od kilkunastu już lat, prowadzone są zbiórki żywności dla najuboższych w supermarketach pod hasłem „Tak! Pomagam!”.
Do parafii Archidiecezji Warszawskiej trafi ponad 10000 „Siatek Miłosierdzia”. Kilka tysięcy Caritas AW przekaże także pracownikom warszawskich firm i urzędów.
Wszystkie parafie zainteresowane włączeniem się do akcji zapraszamy do kontaktu z magazynem Caritas AW przy ul. Wolskiej 172, tel. 660-776-141. Firmy i instytucje pragnące otrzymać „Siatki Miłosierdzia” dla swoich pracowników prosimy o kontakt  mailowy: kdabrowski@caritas.pl.
 

PARTNER AKCJI

male
 
 

Skip to content