Podopieczny programu Skrzydła w I lidze

Kamil Adamczyk – podopieczny programu „Skrzydła” i wolontariusz Caritas AW został zgłoszony do składu I ligowego zespołu Wybrzeże Gdańsk.
Do pierwszego zespołu Wybrzeża Gdańsk zgłoszono dwóch juniorów, którzy w ostatnich latach przechodzili przez kolejne szczeble w tym klubie. Dzięki temu zespół będzie mógł wystawić pełną kadrę na kolejne mecze.
Gdańszczanie w ostatnim czasie zaczęli mieć problemy kadrowe. Do Mueller MKS-u Grudziądz odszedł Maciej Suwisz, Hubert Kornecki poddał się operacji i nie zagra do końca sezonu, a występy chorego Dawida Nilssona stoją pod znakiem zapytania. Stworzyło to szansę dla jeszcze młodszych szczypiornistów.
Już wcześniej na mecz do Grudziądza z Wybrzeżem pojechał Kacper Reseman. Gdańszczanie do końca spotkania nie uzyskali bezpiecznej przewagi i mierzący 194 centymetry wzrostu i urodzony w 1997 roku obrotowy nie dostał okazji do debiutu.
Do I ligi zgłoszony został także rok młodszy Kamil Adamczyk. Jest to leworęczny rozgrywający, który w tym sezonie prezentuje dobrą skuteczność w rozgrywkach II ligi, a w Pomorskiej Lidze Juniorów Starszych rzucił najwięcej bramek dla Wybrzeża. Mierzy 195 centymetrów wzrostu i ma on za sobą występy w reprezentacji Polski juniorów młodszych. Z zespołem trenuje też lewy rozgrywający Dominik Weiner.
W tym sezonie do kadry gdańskiego klubu dołączeni zostali już dwaj inni młodzi zawodnicy – prawy rozgrywający Oskar Niedziółka, który dopiero od tego sezonu nie jest juniorem oraz rok młodszy od niego kołowy Sergiusz Dworaczek. Do zespołu w każdym momencie może wrócić wypożyczony do GKS-u Żukowo Michał Orzechowski.
źródło: http://sportowefakty.wp.pl/pilka-reczna/582195/wybrzeze-gdansk-zglosilo-dwoch-juniorow-do-skladu

Skip to content