Hospicjum domowe

ul. Powstańców 8A
05-870 Błonie
tel. 22 214 11 52
tel. 22 214 11 65
e-mail: blonie@caritasaw.pl

dr Elżbieta Misztal
kierownik hospicjum domowego

Agata Błądzińska
koordynator hospicjum domowego

UWAGA
W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego, w celu ograniczenia bezpośrednich kontaktów Caritas Archidiecezji Warszawskiej wprowadza od dnia 16.03.2020 zmiany trybu pracy biura Hospicjum Domowego w Błoniu.

–    Zgłoszenia do Hospicjum Domowego przyjmowane są wyłącznie drogą mailową: blonie@caritasaw.pl

–    Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 22/214-11-52 oraz na stronie: www.caritasaw.pl w zakładce dotyczącej hospicjum domowego;
–    Wypożyczenia i zwroty sprzętu odbywać się będą tylko i wyłącznie po wcześniejszym umówieniu telefonicznym pod numerem telefonu 602-111-869;
–       W wyjątkowych sytuacjach dokumenty do hospicjum domowego będzie można złożyć osobiście w Błoniu w czwartki po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym.
Uwaga! Pacjenci objęci opieką hospicjum domowego mają zachowaną ciągłość opieki i są w stałym kontakcie z personelem medycznym placówki.

Prosimy o wyrozumiałość dla przyjętego sposobu postępowania w tym okresie. Podjęte postępowanie ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa pacjentom i personelowi hospicyjnemu.

Hospicjum Domowe świadczy opiekę paliatywną domową osobom w ostatniej fazie choroby nowotworowej zamieszkałym na terenie archidiecezji warszawskiej, a w szczególności na Ochocie, w Ursusie, Włochach i Okęciu w Warszawie oraz w powiatach pruszkowskim, grodziskim, warszawsko-zachodnim, piaseczyńskim i grójeckim. Świadczenia hospicjum obejmują:

  • pomoc medyczną (wizyty pielęgniarek u pacjenta – średnio 2 razy w tygodniu, i lekarzy – 2 razy w miesiącu);
  • pomoc psychologiczną (wizyty psychologów, rozmowy z pacjentem i członkami rodziny, prowadzenie grupy wsparcia);
  • pomoc socjalną (w zależności od sytuacji materialnej rodziny);
  • wypożyczanie sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego.

Informacje odnośnie zgłaszania pacjentów pod opiekę Hospicjum Domowego można uzyskać osobiście lub telefonicznie podczas dyżuru personelu w Stacji (w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godz. 8.00-16.00; w czwartki w godz. 11.00-19.00).

Wypożyczenia i zwrotów sprzętu można dokonać w biurze hospicjum domowego we wtorki i czwartki , PO WCZEŚNIEJSZYM UMÓWIENIU TELEFONICZNYM, pod numerem telefonu 22/214-11-52 lub 602-111-869.

Telefon: 22 214 11 52; 22 214 11 65.

Telefon do koordynatora hospicjum domowego:  502 178 834 (czynny w godzinach pracy biura).
Aby zostać pacjentem hospicjum domowego chory musi mieć zapewnioną opiekę ze strony rodziny lub opiekunów.

Wymagany komplet dokumentów:
1.  skierowanie do hospicjum domowego,
2.  ksero ubezpieczenia (RMUA, legit. emeryta-rencisty lub inny)
3. dokument medyczny (wynik badania) potwierdzający chorobę nowotworową.
4. wypełniony i podpisany przez pacjenta lub jego rodzinę dokument o nazwie „dane pacjenta przy rejestracji”, dostępny na naszej stronie w zakładce do pobrania
 
Uwaga! Ze względu na bardzo dużą liczbę fałszywych maili zawierających załączniki w wirusami, w przypadku wysyłania dokumentacji pacjenta drogą mailową KONIECZNIE w temacie należy wpisać: Zgłoszenie nowego pacjenta – i jego Imię i Nazwisko. (Inne maile nie będą otwierane!).  W treści prosimy o wpisanie adresu przebywania pacjenta oraz telefonów kontaktowych do opiekunów chorego.

Do pobrania:

logo-warszawy1

Hospicjum domowe otrzymuje wsparcie z Biura Polityki Zdrowotnej M. St. Warszawy na realizację zadania pod nazwą „Poprawa jakości życia pacjentów i ich rodzin objętych opieką hospicjum domowego prowadzonego przez Caritas AW poprzez holistyczne działania na ich rzecz”. ” w ramach umowy numer UMIA/P2-B/VI/1/2/NGOH/139/20
Zadanie realizowane jest w okresie od 1.III.2020r do 31.XII.2022.

 

Skip to content