marzec 2016

W marcu skoncentrowaliśmy siły na przygotowaniu kiermaszu wielkanocnego, dzięki któremu możemy zdobyć środki na nasze świetlicowe wyjazdy. Musieliśmy na to poświęcić sporo czasu, gdyż chcieliśmy, żeby kiermasz był bogaty w produkty. Robiliśmy własnoręcznie palemki, ozdoby i piekliśmy ciasta. Dużo pracy, ale udało się! Zainteresowanie kiermaszem było duże, ciasta były pyszne, a ozdoby kolorowe.
17 marca odbył się u nas profesjonalny koncert smyczkowy! Gościliśmy u nas Panią Agnieszkę i Panią Monikę – skrzypaczkę i altowiolinistkę, które zagrały u nas profesjonalny koncert. Panie miały uroczyste stroje, jak przystało artystom występującym dla publiczności na scenie. Pokazały nam z bliska instrumenty, opowiedziały do czego służą różne ich elementy, próbowały nam również przybliżyć co zrobić, by łatwiej zrozumieć muzykę klasyczną. Zagrały nam tak, że mogliśmy poczuć się prze chwilę jak na łące, a po chwili przeniosły nas w środek burzy. Na koniec zagrały z przytupem, a my do ich muzyki zaczęliśmy tańczyć!
21 marca zasiedliśmy razem do świątecznego stołu, by wspólnie z dziećmi, rodzicami, wychowawcami i wolontariuszami podzielić się święconym jajkiem. Uroczystość uświetnił swoją obecnością ks. Łukasz z parafii, na której terenie się mieścimy – pw. Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny, który poświęcił święconkę oraz nas wszystkich, a także poprowadził modlitwę. Dzieci przygotowały także krótki występ a dzięki obecności naszej wolontariuszki – p. Agnieszki mogliśmy poczuć dodatkowo nastrój świąt dzięki wspólnym śpiewom o zwycięstwie Jezusa nad śmiercią i złem.

Skip to content