Marzec 2015

W marcu poznawaliśmy Włochy – ich piękno i bogactwo kulturowe. Dowiedzieliśmy się z czego słyną najczęściej odwiedzane miasta, jacy artyści w nich tworzyli i jakie dzieła sztuki w nich powstały. Mieliśmy też okazję poznać, jaki sport uwielbiają Włosi, jakiej słuchają muzyki i że tamtejsza kuchnia to nie tylko pizza. Nasze słownictwo wzbogaciło się o podstawowe zwroty w języku włoskim. Na każdych zajęciach towarzyszyła nam literatura włoska a ich podsumowaniem był quiz wiedzy o tym pięknym kraju.
Wybraliśmy się także do Prehistorycznego Oceanarium 3D na Stadionie Narodowym. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i we współpracy z paleontologami zrekonstruowano stworzenia wodne sprzed milionów lat. Była to najbardziej innowacyjna atrakcja jaką mogliśmy do tej pory zobaczyć.
Obejrzeliśmy zabawny film „Fru!”, którego głównym bohaterem był nieśmiały i niedoceniony przez resztę stada ptaszek Gus. Film opowiadał o odwadze, chęci działania i potrzebie przełamywania własnych ograniczeń.
Wzięliśmy udział w zorganizowanych specjalnie dla nas warsztatach z papieroplastyki. Stworzyliśmy piękne kartki z pisankami ozdobionymi techniką Quillingu z wykorzystaniem pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej. Powstałe prace podarowaliśmy swoim bliskim.
Czas spędzaliśmy na wielkanocnych przygotowaniach. Chętnie porządkowaliśmy świetlicę na nadchodzący świąteczny czas. Szykowaliśmy się także do wielkanocnych kiermaszy, które zorganizowaliśmy przy Kościele Akademickim św. Anny i przy Parafii Miłosierdzia Bożego. Piekliśmy ciasta i kruche ciasteczka, kolorowaliśmy wydmuszki, tworzyliśmy kartki świąteczne i wiele innych.
Z okazji świąt życzymy, aby Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełniło wszystkich spokojem i wiarą, dało siłę w pokonywaniu trudności i pozwoliło z ufnością patrzeć w przyszłość.


 

Skip to content