Luty 2016

Po trudnym okresie styczniowym, kiedy to poprawialiśmy oceny na koniec semestru, rozpoczęły się ferie, na które dzieci czekały z utęsknieniem. Zima w tym roku okazała się wyjątkowo ciepła. Korzystając z pięknej pogody dużo spacerowaliśmy. W pierwszym tygodniu skorzystaliśmy z licznych atrakcji oferowanych w ramach akcji „Zima w mieście”. Ponieważ lubimy wszelkiego rodzaju aktywność fizyczną, najczęściej jeździliśmy na łyżwach. Byliśmy również w kinie, na ściance wspinaczkowej i paint ballu. Tłusty Czwartek uczciliśmy wspólną zabawą i spożyciem własnoręcznie wykonanych faworków. W dniu 04.02.2016r niemalże cała świetlica, bo aż 32 osoby wyjechały z Panią Natalią na zimowisko do Murzasichle. W tym roku nasz wspólny wyjazd odbywał się pod hasłem „W krainie baśni”. Wspólnie dopisywaliśmy współczesne zakończenia najbardziej popularnych baśni Andersena i układaliśmy reklamy baśniowych przedmiotów. Wolontariusze wykazali się ogromną inwencją w organizowaniu tematycznych atrakcji, które dzieci przyjęły z prawdziwym entuzjazmem. Codziennie korzystaliśmy również z uroków gór. Byliśmy na termach w Bukowinie Tatrzańskiej, w Chochołowie, zwiedziliśmy Dolinę Kościeliską i Zakopane. Największą atrakcją były zjazdy na nartach pod kierunkiem instruktorów. Czas na zimowisku szybko minął.Wróciliśmy do Warszawy bardzo zadowoleni, z nowymi przyjaźniami i głowami pełnymi wspomnień.
Dziękujemy Ks. Dyrektorowi Sławomirowi Opalińskiemu i Pani Elżbiecie Jackiewicz za zorganizowanie tego wspaniałego, bogatego we wszelkiego rodzaju atrakcje wypoczynku. Dzięki nim tak wielu z nas mogło skorzystać z uroków zimowego wyjazdu, zapomnieć na chwilę o problemach domowych i nabrać sił potrzebnych do nauki w nowym semestrze.
Wykorzystując fakt, że większość dzieci wyjechała na zimowisko, wychowawcy przy pomocy rodziców i wolontariuszy w czasie ferii zimowych odmalowali jadalnię, dzięki czemu jeszcze przyjemniej jest nam teraz spożywać wspólne posiłki.
Po powrocie z zimowiska rozmawialiśmy na temat wspólnego wyjazdu. Z kolegami, którzy nie wzięli udziału w zimowisku podzieliliśmy się wrażeniami i wspomnieniami z Murzasichle. W ogólnej dyskusji wypunktowaliśmy plusy i minusy wspólnego wyjazdu. Doszliśmy do wniosku, że chcemy razem spędzać czas, ponieważ możemy na siebie liczyć i czujemy sie w swoim towarzystwie dobrze.
Zaraz po powrocie z ferii rozpoczęliśmy przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Poprzez rozmowy i różnorodne formy zajęć, wychowawcy wraz ze specjalistami wprowadzili dzieci w tematykę tego święta, ze zwróceniem szczególnej uwagi na związane z nim zwyczaje, którymi wychowankowie byli bardzo zainteresowani. Uczestniczyliśmy w przygotowaniach do Dnia Chorego. Systematycznie braliśmy udział w piątkowych Drogach Krzyżowych i Rekolekcjach Wielkopostnych, które pozwoliły nam na przedświąteczne wyciszenie i przygotowanie się do świąt w duchu prawdziwie chrześcijańskim.
Jak zawsze, pamiętaliśmy o tym, aby rozwijać pasje i zainteresowania naszych wychowanków. Braliśmy udział warsztatach kulinarnych, podczas których przygotowywaliśmy pyszne potrawy, które potem wspólnie spożywaliśmy. W trakcie Spotkania z Przewodnikami mieliśmy możliwość wspólnego przygotowania z naszymi gośćmi zagranicznych potraw regionalnych, które potem bardzo nam smakowały.
Rozwijaliśmy również nasze uzdolnienia manualne, wykonując gazetki ścienne, kartki świąteczne i inne prace plastyczne. Dzieci z wielką pasją i zaangażowaniem brały udział w zajęciach organizowanych przez specjalistów, oraz w grach planszowych i zabawach ruchowych.
W lutym otrzymaliśmy wsparcie nowych wolontariuszy, którzy okazali się bardzo pomocni we wspólnym odrabianiu lekcji, czytaniu lektur i organizowaniu zabaw. Jesteśmy im wdzięczni za poświęcony czas i zaangażowanie.
Chcieliśmy bardzo podziękować Ks. Proboszczowi Dariuszowi Gasowi za wsparcie finansowe. Dzięki Jego pomocy i wsparciu, na zimowisko mogli pojechać prawie wszyscy nasi wychowankowie.

Skip to content