Luty 2015

Po feriach z zapałem i nowymi siłami wróciliśmy do obowiązków szkolnych i świetlicowych. Postanowiliśmy systematycznie odrabiać lekcje, żeby nie mieć zaległości. Pomagali nam w tym wolontariusze. Aktywnie uczestniczyliśmy we wszystkich zajęciach świetlicowych.
Dużo pracowaliśmy na zajęciach socjoterapeutycznych i spotkaniach z panią psycholog. Uczymy się wyładowywać nasze złe emocje i stresy wykorzystując worek treningowy, który zamontowali nam wolontariusze. Korzystaliśmy z ostatnich dni karnawału bawiliśmy się na zabawach i dyskotekach. Tradycyjnie uczciliśmy Tłusty czwartek pączkami. W ramach realizacji programu „Wiem co jem” starsi przygotowali zabawę z konkursami i zagadkami pod hasłem „Owocowy Szał”. W czasie spotkania poznawalismy historię i wędrówkę różnych egzotycznych owoców, które obecnie widzimy w sklepach i możemy je posmakować a nie rosną w Polsce. W ramach warsztatów kulinarnych zajęliśmy się kuchniami regionalnymi. Wielkim powodzeniem cieszyła się Babka Ziemniaczana.
Na co dzień doświadczamy wiele dobrego. My też chcielibyśmy ofiarować coś od siebie, dlatego tez zaangażowaliśmy się w pomoc PZC przy organizacji Dnia Chorego. Dbając o rozwój duchowy uczestniczyliśmy w nabożeństwie Środy Popielcowej i Drodze Krzyżowej. Rozpoczynając Wielki Post poczyniliśmy drobne postanowienia. Mamy nadzieję, że każdemu z nas uda się wytrwać.
Zima w tym roku nie była śnieżna , więc jak tylko spadł śnieg zaraz wykorzystaliśmy okazję i lepiliśmy bałwany i rzucaliśmy się śnieżkami. Za to często czas wolny spędzaliśmy na lodowisku.
 

Skip to content