Luty 2015

W lutym wychowawcy przygotowali dla nas niezwykłe atrakcje. Wybraliśmy się na Stadion Narodowy na największą w Polsce wystawę klocków Lego, której eksponaty prezentowały postaci, miejsca, a także wydarzenia znane z bajek czy filmów, jak również sceny historyczne oraz najsłynniejsze budowle świata. Mogliśmy zobaczyć z bliska makietę przedstawiającą serię bajek Disneya, potężny statek kosmiczny z filmu „Gwiezdne Wojny”, polskie samochody z czasów PRL-u, robota węża, ogromny statek Titanic i wiele innych.
Po tak ciekawej i nieprawdopodobnej wycieczce zapragnęliśmy raz jeszcze odwiedzić stadion i poznać go od „zaplecza”. W czasie półtoragodzinnej wycieczki zwiedziliśmy trybuny, udaliśmy się do szatni piłkarskich, łazienek, pokoju fizjoterapeutów i loży VIP. Przez chwilę mogliśmy poczuć się jak komentatorzy sportowi zajmując miejsce przy ich stanowisku pracy. Siedzieliśmy na ławce rezerwowej, odwiedziliśmy wielowyznaniową kaplicę, przechodziliśmy tajnymi korytarzami i ruchomymi schodami w miejsca niedostępne dla kibiców. To była wycieczka naszych marzeń.
Piątkowe popołudnie spędziliśmy w towarzystwie słodkich smaków, zapachów i dwóch pań, które swoimi rękoma potrafią wykonać kolorowe i smaczne lizaki i cukierki. W „Cukrowej Sowie” przyglądaliśmy się produkcji słodyczy, poznaliśmy ich skład i samodzielnie stworzyliśmy własne lizaki. Wybraliśmy się także do kina na przezabawne filmy „Pingwiny z Madagaskaru” i „Sponge Bob na suchym lądzie”.

Skip to content