Lipiec 2016

Nadszedł lipiec a wraz z nim zasłużone wakacje. Wychowawcy organizowali czas poprzez liczne wycieczki po Warszawie.
Odkrywaliśmy nieznane miejsca. Gościliśmy w  warszawskich parkach, w których wcześniej nigdy nie byliśmy  ( np. Park Moczyło, Ogród Saski,  Park Frascati, Park Skaryszewski, Park Agrykola). Chętnie spacerowaliśmy alejkami, korzystaliśmy z dostępnych placów zabaw oraz ławeczek i trawników na których mogliśmy delektować się smakołykami na łonie natury. Spacerowaliśmy też po Starym Mieście – odkryliśmy nieznane nam dotąd zakamarki tej części Warszawy.
Uczestniczyliśmy w Cyrkowych Atrakcjach Podwórkowych – zabawa była świetna. Mogliśmy jeździć na jednokołowym rowerku, a z nadmuchanych balonów robić zwierzęta.
Wybraliśmy się też do Domu Kultury Rakowiec na przedstawienie pt. Awanturka z leśnego podwórka w ramach Ochockiego Lata Teatralnego. Główni bohaterowie – zwierzęta przeżywają przygody, a widzowie chwilami  sami mogą grać razem z aktorami. Sztuka bardzo nam się podobała, już nie możemy doczekać się kolejnych przedstawień.
Odwiedziliśmy Muzeum Nurkowania gdzie mogliśmy zobaczyć historyczny sprzęt do nurkowania z XIX wieku, a także ten używany współcześnie. Byliśmy zaskoczeni jak ludzie umieli sobie radzić pod wodą bez specjalistycznego sprzętu jaki dostępny jest dzisiaj.
Byliśmy także na basenie i w sali zabaw.  W upalne dni  lipca basen doskonaliliśmy umiejętności pływackie na basenie. W wodzie mogliśmy także pograć w piłkę. Po powrocie do świetlicy jedliśmy pyszne lody. W sali zabaw tunele i drabinki pobudziły naszą aktywność do licznych zabaw. Wyszliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi. Zabawa była wyśmienita.
Świetliczaki z ”Ochotki” uczestniczyły w koloniach organizowanych przez Caritas AW. Czas spędzony nad morzem, nad jeziorami czy w górach zaowocował nowymi znajomościami i przyjaźniami. Każdy wrócił wypoczęty, opalony i bogatszy o nowe doświadczenia.
Nasi wychowawcy starali się, żeby pierwszy miesiąc wakacji był  przyjemny, pełen atrakcji  oraz abyśmy  odpoczęli po pracowitym roku szkolnym. Niecierpliwie czekamy jakie atrakcje zaplanowane są dla nas w sierpniu.

 

Skip to content