Kwiecień 2017

W kwietniu nadeszła wyczekiwana przez nas długo wiosenna aura. Opiekunowie organizowali  nam czas proponując rożne aktywności.
Byliśmy w kinie na filmie pt. Piękna i Bestia.  Była to aktorska wersja znanej Nam bajki  Disneya pod tym samymi tytułem.  Ekranizacja podobała się nam, piosenki były ciekawe oraz zabawne.
Z okazji świat Wielkanocy zorganizowaliśmy razem z wychowawcami kiermasz świąteczny. Można było kupić np. kartki świąteczne, baranki z ciasta do święconki czy wyroby na szydełku. W Wielkim Tygodniu spożyliśmy tradycyjny świąteczny posiłek, podzieliliśmy się jajkiem serdecznie życząc sobie wszelkiej pomyślności i wesołych, spokojnych świąt. Zajączek nie zapomniał o nas za co serdecznie mu dziękujemy.
Po świętach po  raz kolejny udaliśmy się do Klockowni. Jak zawsze w tym miejscu dobrze się bawiliśmy. Powstawały wieże, domki, murki z klocków o różnej wielkości i innych materiałów. Każda konstrukcja wymagała wyobraźni i zręczności. Już nie możemy doczekać się kolejnej wizyty.
Podczas warsztatów kulinarnych w świetlicy  mieliśmy okazję samodzielnie zrobić sok. Z przygotowanych owoców
i warzyw każdy mógł wykonać napój dla siebie. Własnoręcznie wykonane soki smakowały lepiej niż te kupowane w sklepie. To utwierdziło nas w przekonaniu, że zakup sokowirówki był bardzo dobrym pomysłem.
Gościliśmy także w bibliotece publicznej, która znajduje się niedaleko naszej świetlicy. Pani kierownik oprowadziła nas i pokazała gdzie mieści się wypożyczalnia książek dla dzieci oraz czytelnia. Dla niektórych była to pierwsza wizyta w tej bibliotece. Na koniec wykonaliśmy zakładki do książek, które będziemy wypożyczać.

Skip to content