Kwiecień 2015

Kwiecień upłynął nam pod znakiem Francji, kraju najczęściej odwiedzanego na świecie przez turystów. Zapoznaliśmy się, m. in., z jej położeniem, barwami narodowymi i hymnem. Mieliśmy też okazję dowiedzieć się, jakie znane postaci pochodzą z tego miejsca i czym się wsławiły. Naszą ciekawość wzbudziła informacja, że Maria Skłodowska – Curie, jako jedyna kobieta, jest pochowana na francuskim Panteonie. Podczas konkursu plastycznego na najlepiej narysowaną węglem Wieżę Eiffla mieliśmy okazję oddać niezwykłość „żelaznej damy”. Podsumowaniem miesiąca z Francją był quiz wiedzy o tym ciekawym kraju.
Wybraliśmy się także do kina na amerykański film „Kopciuszek” przedstawiający losy Anny żyjącej po śmierci rodziców na łasce okrutnej macochy. Filmowe przygody bawiły, wzruszały, czarowały i pozwoliły nam zrozumieć, że warto mieć odwagę być sobą i być dobrym. W kinie obejrzeliśmy także animowaną bajkę „Dom” i wzruszającą historię walki o marzenia i jedność rodziny „Ze wszystkich sił”. Opowieść kładła nacisk na wagę więzi rodzinnych i tolerancję dla osób niepełnosprawnych.
Pogoda  za  oknem  stawała się coraz piękniejsza, dlatego spakowaliśmy plecaki i wyruszyliśmy na basen, gdzie miło spędziliśmy czas. Nurkowaliśmy, zjeżdżaliśmy z krętej zjeżdżalni, pływaliśmy do utraty tchu i wygrzewaliśmy się w jacuzzi.
Rodzice naszych kolegów narodowości wietnamskiej zorganizowali dla nas nie lada niespodziankę. Własnoręcznie przyrządzili pyszne sajgonki, które jedliśmy przy wspólnym stole rozmawiając o wietnamskich tradycjach kulinarnych, porównując je z polskimi. To był bardzo miły dzień. Odwiedzili nas również studenci Politechniki Warszawskiej, którzy wprowadzili nas w zaczarowany i kolorowy świat chemii, biologii i fizyki. Każdy świetliczak mógł indywidualnie przeprowadzić eksperyment pod okiem specjalistów mając przy tym wiele radości. Zaproponowana rozrywka rozbudziła w nas naturalną ciekawości i kreatywność.
W  trzeci  wtorek miesiąca w naszej placówce odbyły się warsztaty dla rodziców i dzieci „Złote zasady naszego domu”. Dzięki nim rodzice wspólnie z dziećmi mieli możliwość  ustalić  główne  zasady obowiązujące w domu, wprowadzić je w życie i konsekwentnie przestrzegać. Dowiedzieli się także jak konstruktywnie rozwiązywać spory w rodzinie.

Skip to content