Kwiecień 2015

Po świątecznej przerwie i lenistwie przy stole wielkanocnym, żeby pozbyć się zbędnych kilogramów, czas wolny od nauki spędziliśmy w parku rozrywki „Warszawianka”.
Dbając o zdrowie w ramach projektu Wiem co jem odwiedziła nas pani dietetyk, która przypomniała nam o zasadach dobrego zdrowego żywienia, odpowiedniego do naszego wieku. Postanowiliśmy częściej pić wodę zamiast napoi gazowanych oraz w czasie warsztatów kulinarnych planować i spożywać więcej warzyw i owoców. Korzystając z pięknej, wiosennej pogody wiele zajęć plastyczno-sportowych odbywało się w plenerze. Dużo czasu spedzaliśmy na placu zabaw, jeździeliśmy na rowerach i rolkach oraz rozwijaliśmy swoje plastyczne talenty malując w plenerze.
W czasie cyklicznych zajęc z psychologiem główny nacisk kładliśmy na rowijanie umiejetności komunikacji. Liczne gry planszowe i zajęcia ruchowe sprzyjały integracji grupy. Wiele spraw rozwiązywaliśmy społecznością.  Kilkoro z nas w tym roku przystąpi do pierwszej Komunii Świętej. Sporo czasu poświęciliśmy na przygotowanie ich do tego wydarzenia. W kwietniu minęła rocznica kanonizacji Jana Pawła II, dlatego przypomnieliśmy sobie jego postać i nauki. Okazało się, że sporo o nim wiemy W wyniku burzliwych dyskusji doszliśmy do wspólnego wniosku, że każdy ma szansę zostać świętym.
Z okazji zbliżających się świąt majowych byliśmy na wycieczce w Zamku Królewskim. Największe wrażenie zrobiła na nas Sala Tronowa i poświęcone Warszawie obrazy Canaletto. Obejrzeliśmy również film poprzedzony prelekcją o Konstytucji 3 Maja.
 


 

Skip to content