GRUDZIEŃ –STYCZEŃ

Miesiące zimowe w świetlicy upływały pod znakiem wytężonej pracy. Grudzień to m.in. przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Udało nam się po raz kolejny zorganizować wspólne z rodzicami dzieci świetlicowych dekorowanie świetlicy w Bożonarodzeniowe ozdoby, wspólne spędzenie czasu na przygotowywaniu ozdób, pieczeniu pierników i później ich dekorowaniu.
Uwieńczeniem przygotowań była organizacja spotkania Bożonarodzeniowego przygotowanego przy dużym zaangażowaniu rodziców dzieci świetlicowych. Był Mikołaj, były prezenty przygotowane przez sponsorów. Przebyli zaproszeni goście; dyrektor Caritas, ksiądz z parafii i sponsorzy. Nie zabrakło też rodziców naszych podopiecznych. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, dzieliliśmy się opłatkiem, śpiewaliśmy kolędy, dzieci przygotowały inscenizacje słowno –muzyczną.
Po okresie odpoczynku szkolnego w styczniu zabraliśmy się do ciężkiej pracy „naukowej”, bo przecież zbliżał się koniec I semestru w szkołach naszych dzieci. Wszyscy pracowali nadrabiając zaległości i poprawiając oceny. Ta ciężka praca przyniosła oczekiwany skutek – poprawione oceny .
W styczniu gościliśmy grupę studentów z zagranicy ( Brazylia, Hongkong, Australii) którzy spędzili z nami tydzień prezentując m.in. tradycje swoich krajów, przygotowywali również wspólnie z dziećmi regionalne posiłki, a nawet oprócz zabaw pomagali w odrabianiu lekcji głównie z j. angielskiego.
Wolontariusze z Klubu Inteligencji Katolickiej po raz kolejny zorganizowali warsztaty kulinarne w naszej świetlicy.
Mieliśmy również czas na spędzanie czasu poza świetlica. Byliśmy w kinie, w teatrze, na lodowisku na Stadionie Narodowym, w Sali zabaw Colorado.

Skip to content