Grudzień 2016

Grudzień upłynął nam  na intensywnych przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia. Wraz z wychowawcami piekliśmy i ozdabialiśmy pierniczki, robiliśmy świąteczne dekoracje oraz przygotowywaliśmy naszą świetlicę do świąt. Jak co roku spotkaliśmy się razem z rodzicami  na wykonywaniu świątecznych ozdób choinkowych. W tym roku największym powodzeniem cieszyły się ozdoby z filcu, które trzeba było zaprojektować, wykroić, samodzielnie zeszyć i ozdobić. Spotkanie dało nam okazję do wspólnych rozmów i żartów.
W grudniu odwiedzili nas także krakowscy aktorzy, z którymi spotkaliśmy się już nie pierwszy raz. W sali świetlicowej odbyło się zabawne, pełne muzyki przedstawienie  „Tawerna pod zezowatą flądrą”, w którym również my mogliśmy wziąć udział jako aktorzy. Z okazji mikołajek udaliśmy się do teatru Imka na świąteczne przedstawienie „Królowa Śniegu”.  Naszą uwagę zwróciły niebanalne kostiumy i efekty specjalne. Po przedstawieniu otrzymaliśmy mikołajkowe upominki. Wracając do świetlicy podziwialiśmy świąteczną iluminację na Krakowskim Przedmieściu.
W ostatnim miesiącu roku dużo czasu poświęciliśmy na przygotowanie jasełek. Niemal codziennie odbywały się próby, uczyliśmy się ról i kolęd. Bardzo zależało nam, aby dać z siebie wszystko i pokazać naszym gościom na Wigilii efekt naszej pracy. Spotkanie wigilijne upłynęło w radosnej uroczystej atmosferze. Razem z rodzicami przygotowaliśmy pyszne potrawy. Na Wigilię zaprosiliśmy rodziców i gości. Odwiedziła nas również dyrektor Caritas ksiądz Sławomir Opaliński i koordynator pani Elżbieta Jackiewicz.  Mimo tremy, nasze jasełka udały się i spodobały gościom, którzy przyjęli je gromkimi brawami. Wigilijne spotkanie upłynęło nam na wspólnym kolędowaniu, rozmowach oraz wręczaniu prezentów. To był wyjątkowy wieczór.
Pod koniec grudnia mogliśmy gościć w siedzibie Caritas AW na Krakowskim Przedmieściu, gdzie odbyło się świąteczne przedstawienie. Mogliśmy też spotkać naszych kolegów z innych świetlic, wspólnie z nimi kolędować i spędzić trochę czasu.

 

Skip to content