Grudzień 2016

Już od początku grudnia cała świetlica przygotowywała się do świąt Bożego Narodzenia. Pamiętając o listach do Świętego Mikołaja, każdy z nas swoim zachowaniem chciał zapracować na swój wymarzony prezent. Wszyscy szybko poczuli świąteczną atmosferę.
Dużo czasu poświęciliśmy na wykonanie rozmaitych prac plastycznych Cała świetlica wypełniona była świątecznymi pocztówkami, łańcuchami, bombkami oraz innymi ozdobami wykonanymi przez nas. Przygotowane prace nie tylko ozdabiały naszą świetlice, część z nich posłużyła nam jako prezenty dla rodziców a także dla naszych Świętych Mikołajów. Wykonane prace były wyrazem naszej wdzięczności.
Nieodłącznym elementem naszych świątecznych przygotowań jest pieczenie pierników. Podczas warsztatów kulinarnym pod okiem wychowawców i wolontariuszy przygotowaliśmy mnóstwo pysznych i pięknie ozdobionych korzennych ciasteczek. Zapach cynamonu i imbiru wypełniał całą nasza świetlicę.
W wolnym czasie odwiedzaliśmy także lodowisko i pobliską górkę. W wesołej i rozgrzanej od emocji atmosferze świetnie bawiliśmy się podczas zimowych zabaw.
20 grudnia wreszcie nadszedł tak bardzo upragniony dzień. Wraz z wychowawcami, naszymi rodzinami, wolontariuszami a także pozostałymi gośćmi zasiedliśmy do wigilijnego stołu. Życzeniom i śmiechom nie było końca. Po wigilijnym posiłku przyszedł czas na prezenty.Na nasze buzie zawitały szerokie uśmiechy. Z niecierpliwością rozpakowywaliśmy nasze podarunki. Dziękujemy wszystkim Świętymi Mikołajom, którzy sprawili, ze nasze marzenia się spełniły.
Wracając po świętach, naładowani pozytywna energią wzięliśmy udział w zajęciach sportowych. W  ramach projektu „W krainie tańca i ruchu” wraz z naszymi rodzicami odwiedziliśmy basen a także wzięliśmy udział w turnieju gier sportowych. Dorośli mieli także możliwiość uczestniczenia w wykładzie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
Ciekawi kolejnych miesięcy Stary rok pożegnaliśmy w wyśmienitych humorach.
Chcieliśmy podziękować ks. Proboszczowi Dariuszowi Gasowi, ks. dyrektorowi Sławomirowi Opalińskiemu oraz p. Elżbiecie Jackiewicz za poświęcony czas i obecność podczas naszego Wigilijnego spotkania.

Skip to content