Grudzień 2015

W grudniu swoje działania skupiliśmy na przygotowaniach do uroczystego obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia poprzez różnorodne formy zajęć plastycznych i warsztatów kulinarnych. Dużo rozmawialiśmy o roli Świąt Bożego Narodzenia w naszym życiu oraz o związanych z nimi tradycjach i naszych oczekiwaniach. Z wielkim zaangażowaniem wypełnialiśmy zadania z kalendarza adwentowego, robiliśmy porządki świetlicowe, uczyliśmy się śpiewać kolędy, wykonywaliśmy kartki świąteczne, łańcuchy i inne ozdoby na choinkę. Pomalowane przez nas specjalnymi farbami bombki wspaniale prezentowały się na choince podczas spotkania wigilijnego, na które zostali zaproszeni również rodzice dzieci. Wszyscy bardzo się cieszyli z otrzymanych prezentów, ale największą przyjemność sprawiła nam prawdziwie ciepła, wręcz domowa atmosfera tego spotkania. Za sprawioną radość serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w tak ważnym dniu..
Na naszych warsztatach kulinarnych z pomocą wolontariuszy przygotowaliśmy specjalnie na tę okazję różnego rodzaju potrawy wigilijne, m.in.: paszteciki, kutię, różne sałatki i ciasta. Pomoc rodziców naszych okazała sie tu wręcz nieoceniona. Największą popularnością cieszyły się samodzielnie upieczone przez nas i pięknie ozdobione przepyszne pierniczki. Posłużyły one m.in. do przygotowania szopek bożenarodzeniowych, które razem z kartkami świątecznymi mogliśmy z wyrazami wdzięczności ofiarować naszym sponsorom.
W grudniu propagując zdrowy styl życia staraliśmy się, bez względu na pogodę, wykazywać dużą aktywność fizyczną. Na szczęście pogoda przez cały miesiąc raczej nam dopisywała. Dużo spacerowaliśmy i korzystaliśmy z lodowiska. Byliśmy m.in. na wycieczce w Wilanowie oraz na paintballu laserowym na Warszawiance. Uczestniczyliśmy w Imprezie Mikołajkowej w ursynowskim Multikinie. Spotkaliśmy się także z naszymi kolegami i koleżankami z innych świetlic na wspólnej wigilii zorganizowanej w siedzibie Caritas, podczas której mogliśmy złożyć sobie świąteczne życzenia i razem miło spędzić czas, m.in. śpiewając kolędy. Zwiedziliśmy z przewodnikiem warszawską Starówkę, oglądając po drodze różnego rodzaju szopki bożenarodzeniowe.
Grudzień pozostanie w naszej pamięci jako czas wypełniony miłymi chwilami związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia. Ogromna niespodzianka było dla nas otrzymanie nagrody – trzech gier planszowych, w konkursie plastycznym „Moje Mazowsze”
Dzieci wraz z wychowawcami składają ogromne podziękowanie Księdzu Proboszczowi Dariuszowi Gasowi oraz Księdzu Sławomirowi Opalińskiemu, że znaleźli czas w tym zabieganym okresie i zechcieli zaszczycić nas Swoją obecnością.

Skip to content