1% dla Caritas AW – podsumowanie

W październiku Ministerstwo Finansów opublikowało informację dotyczącą kwot 1% podatku dochodowego od osób fizycznych przekazanych organizacjom pożytku publicznego z rozliczenia za 2015 rok. Caritas Archidiecezji Warszawskiej przekazano 691 038,48 zł. Oznacza to, że otrzymaliśmy o ponad 110 tysięcy zł. więcej w stosunku do roku ubiegłego.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i przyjaciołom Caritas AW. Dzięki  Państwa hojności możemy pomagać najbardziej potrzebującym jeszcze skuteczniej.
Kwota 1% jest w całości wydatkowana na nasze cele statutowe, tj. leczenie chorych, pomoc bezdomnym i ubogim oraz dzieciom. W ubiegłym roku Caritas AW wydała z tego źródła między innymi:

• 170 tys. zł. na leczenie chorych
  • 106 tys. zł na wyprawki szkolne oraz kolonie dla dzieci
  • 306 tys. zł na pomoc osobom ubogim (w zakupie leków, sprzętu medycznego, AGD, żywności, odzieży oraz dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych)