Warszawa: w niedzielę Marsz dla Życia i Rodziny (zapowiedź)

Już po raz czwarty w niedzielę 31 maja ulicami Warszawy pod hasłem „W kryzysie stawiam na rodzinę” przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Impreza jest inicjatywą środowisk obrońców życia na czele z Fundacją Pro oraz Stowarzyszeniem Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi.
Marsz jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby, od poczęcia do naturalnej śmierci. Idea imprezy nabiera szczególnej aktualności wobec zagrożenia, jakie dla praw człowieka, rodziny i społeczeństwa stanowi kultura śmierci.
Do udziału w Marszu zaproszone są wszystkie osoby i organizacje pozarządowe pozytywnie nastawione do idei praw człowieka, przyjazne życiu i rodzinie. „Przyjdź z Rodziną i Przyjaciółmi” – apelują organizatorzy.
Marsz ruszy godz. 12.00. ulicą Nowy Świat, u zbiegu ul. Foksal i Chmielnej. Następnie przejdzie przez Krakowskie Przedmieście, Miodową, Świętojerską. Zakończy się w Ogrodzie Krasińskich, gdzie odbędzie się koncert i piknik rodzinny.
Ubiegłoroczny Marsz dla Życia i Rodziny zgromadził w stolicy ok. 4 tys. uczestników.
Marsz jest inicjatywą organizacji pozarządowych: Fundacji Pro oraz Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.