Podsumowanie pomocy Caritas AW dla Ukrainy (AKTUALIZACJA 19 października 2023)

62.600 osób zaopatrzyliśmy w podstawowe rzeczy/produkty w magazynie z pomocą humanitarną przy ul. Wolskiej 172 (otwarte od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 16:00).

300 osób zakwaterowaliśmy w mieszkaniach prywatnych, głównie kobiety i dzieci.

200 osób znalazło schronienie w lokalach należących do Caritas AW w ramach noclegów interwencyjnych.

TRANSPORTY Z POCĄ HUMANITARNĄ:

W okresie przed Świętami Wielkanocnymi 2023 udało się współorganizować kilka transportów z darami na Ukrainę. Przekazaliśmy artykuły spożywcze, chemię gospodarczą, kosmetyki a także materiały opatrunkowe, drobny sprzęt medyczny, środki ochrony i środku dezynfekcyjne.

Przekazane dary trafiły do mieszkańców m. in. Kijowa, Żytomierza, Charkowa.

Bardzo dziękujemy za pomoc w zebraniu darów par. Św. Doroty w Zawadach, par. Św. Klemensa w Nadarzynie oraz warszawskim parafiom: MB Anielskiej, Św. Szczepana, Najświętszego Zbawiciela, MB Królowej Aniołów, Niepokalanego Poczęcia NMP.

Wcześniejsze transporty:

9/03 – żywność, artykuły higieniczne dla dzieci, kanapki, wodę na lotnisko im. F. Chopina w Warszawie oraz na Torwar, a także kilka razy na Dworzec Centralny.

17/03 – 3 transporty materiałów opatrunkowych, leków i żywności do Tarnopola (2 tony).

21-25/03 – Żywności, środki opatrunkowe, leki, art. higieniczne, chemia gosp., kosmetyki, śpiwory, materace, kołdry i koce wysłaliśmy do: Winnicy, w Obwodzie Chmielnickim, sierocińca w Żytomierzu, warszawskich punktów pomocy w parafiach i organizacjach: w parafii Św. Barbary w Warszawie, parafii w Starych Babicach, parafii w Pyrach, parafii w Zalesiu Górnym, OPS Żoliborz, OPS Wola, Fundacji „Nasz Dom”, Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach, „Dobrego Miejsca” i „Dobrego Zakątka” (5 ton).

24/03 – 4 transporty: Tarnopol, Lwów, Drohobycz i polska gmina Czarna w Bieszczadach (4,5 tony).

24.03 – transport we współpracy z Fundacją Pomoc Polakom na Wschodzie (2 tony).

25/03 – śpiwory, karimaty, konserwy, odzież, koce dla Ochotniczej Wspólnoty Terytorialnej miasta Kijowa „Wolna Ukraina”.

25.03 – transport żywności i art. higienicznych i odzieży do Żytomierza.

26/03
Lwów – Misja „Centrum Opieki nad Sierotami” Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego;
Fundacja Charytatywna Borysa Woznickiego;
Tarnopol – organizacji publicznej „Uwolnienie z niewoli” na potrzeby wojska i uchodźców;
Łuck – Radzie Miejskiej Gorochowa rajonu Łuckiego Wołyńskiej oblasti (4 tony).

27/03
Lwów – Fundacja Charytatywna Borysa Woznickiego (3 tony).

28/03 – dwa busy we współpracy z Fundacją Pomoc Polakom na Wschodzie (4 tony)

29/03 – do Fundacji Charytatywnej Borysa Woznickiego (Lwów) https://www.facebook.com/cfbvoznytskyy

30/03 – organizacji „Uwolnienie z niewoli” (Tarnopol)
30/03 – Tarakanskia rada wsi Dubenśkogo rajonu Rivneńskoji oblaśti

02/04 – do Fundacji Charytatywnej Borysa Woznickiego (Lwów) https://www.facebook.com/cfbvoznytskyy

4/04 – wsparcie transportu organizowanego przez stowarzyszenie „PRO UKRAINA”

15/04 – Lwów – Fundacja Charytatywna Borysa Woznickiego
29/04 – do Charkowa przez Parafia Św Barbary w Warszawie
02/05 – Lwów – Fundacja Charytatywna Borysa Woznickiego
04/05 – Lwów – Fundacja Charytatywna Borysa Woznickiego

Lipiec – Lwów – Fundacja Charytatywna Borysa Woznickiego – Akcja „Trampki dla Ukrainy”

28/10 – Żytomierz – transport środków higienicznych i ubranek dla dzieci

23/12 – transport żywności (Paczka dla Ukrainy)

DZIĘKUJEMY:
• Darczyńcom z kraju i zza granicy za pomoc rzeczową i materialną.
• Wszystkim, którzy zgłosili do nas adresy mieszkań, przyjęli do swoich domów osoby z Ukrainy, pomogli w transporcie osób oraz darów rzeczowych.
• Wolontariuszom i pracownikom bezpośrednio zaangażowanym w pomoc Uchodźcom.

CHCESZ SKUTECZNIE POMÓC? Prosimy:

Skieruj osoby potrzebujące do punktu rzeczy/żywności – ul. Wolska 172, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 16:00.

Dowieź do punktu zbiórki rzeczy/żywność według listy https://caritasaw.pl/pomoc-uchodzcom-z-ukrainy/.

Przekaż darowiznę pieniężną z dopiskiem – pomoc Ukrainie – https://caritasaw.pl/pomoz/