Początek roku szkolnego w świetlicach Caritas AW

Na początku września została przeprowadzona wielka akcja promocyjna świetlic Caritas AW, dzięki czemu przybyło sporo nowych podopiecznych.
Zajęcia świetlicowe odbywają się starym zwyczajem. Są grupy dyżurujące, np.: sprzątająca, podwieczorkowa oraz stałe zajęcia: sportowe, plastyczne, taneczne, kulinarne, socjoterapeutyczne, chodzenie na pływalnie, do kina, na wycieczki.
W pierwszych dniach zajęć świetlicowych wakacyjnym wspomnieniom nie było końca. Kolejne dni września obfitowały w wiele atrakcyjnych imprez dających dzieciom mnóstwo nowych radości i satysfakcji.
W poszukiwaniu zwiastunów nadchodzącej jesieni: kasztanów i złotych liści, dzieci ze świetlicy przy Dereniowej udały się na spacer ludzi dobrej woli czyli Ecco Walkathon, który odbył się na Polach Mokotowskich. Okazało się, że warszawiacy pobili rekord wszystkich europejskich edycji charytatywnego spaceru ludzi dobrej woli. Wzięło w nim udział aż 18,6 tys. osób! Zarobili dla organizacji charytatywnych prawie 600 tys. zł.!
W ramach realizacji programu „Mazowsze – moja mała ojczyzna” dzieci ze świetlicy przy ul. KEN wędrowały szlakiem Szarych Szeregów, obejrzały kilka wystaw poświęconych wydarzeniom wrześniowym. Porównywały dzisiejszą panoramę Warszawy z tą z 1939 roku. Wzięły także udział w prelekcji zorganizowanej w Instytucie Kresowym przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, na temat „Krystyna Krahelska – kresowa Syrenka”. Uczestniczyły również w Festynie „Pożegnanie lata”. Były też w kinie, na filmie pt. „Na fali”. Mogą się także pochwalić pysznościami przyrządzonymi podczas warsztatów kulinarnych, w oparciu o własne przepisy.
Dzieci, ze świetlicy przy Żytniej brały udział w pikniku rodzinnym na Polach Mokotowskich, gdzie obejrzały wiele atrakcyjnych pokazów m.in.: antyterrorystyczne i pirotechniczne. Podziwiały wozy policyjne, strażackie, ubiory straży granicznej. Strzelały oraz brały udział w konkursie rysunkowym. Zdobyły nagrody: koszulki odblaskowe, kredki, mazaki itp.
Uczestniczyły także w Korowodzie Wolskim. Usiłowały zrobić furorę wspaniałym latawcem, ale niestety nie wzbił się w powietrze, bo był za ciężki. Zazdrościły natomiast dzieciom ze świetlicy z Sokołowskiej, które pięknie malowały buźki.
W ramach „Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł” dzieci ze świetlicy przy Gorlickiej otrzymały radosną informację o wygranej w tym konkursie i przyznanej im nagrodzie.
Zabawa, uciechy, wspomnienia, ale przecież nadszedł czas na obowiązki szkolne. Niektórym bardzo trudno jest przestawić się z wakacyjnej sielanki na naukę, większość jednak solidnie zabrała się za naukę, w czym pomagają im wychowawcy, reedukatorzy i wolontariusze.