Obchody Światowego Dnia Hospicjum i Opieki Paliatywnej

6 października w ZNZOZ Caritas A.W, przy ul. Krakowskie Przedmieście 62 świętowano Światowy Dzień Hospicjum i Opieki Paliatywnej, który przebiegał pod hasłem „Przez całe życie – od dzieci do starszych ludzi”. Tegoroczne obchody połączono z opieką nad osieroconymi, realizowaną systematycznie w każdą, pierwszą sobotę miesiąca. Była to podwójna okazja do symbolicznego wsparcia chorych i cierpiących oraz osób pozostających w żałobie, szerzenia świadomości o tym, jak bardzo potrzebna jest opieka hospicyjna, jakie potrzeby mają nieuleczalnie chorzy i ich bliscy w trakcie choroby i po ich stracie.
W tej intencji odprawiona została uroczysta Msza św. za zmarłych podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Hospicjum Caritas AW. Po mszy odbyło się spotkanie rodzin chorych i pozostających w żałobie z ks. kapelanem, psychologiem, lekarzem oraz z dyrektor ZNZOZ .