Wycieczka do Gdańska

W ramach realizacji projektu „Po kolorach tęczy do gwiazd” dofinansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej przy ul. Dereniowej 12 w dniach 26-28 sierpnia miały zorganizowaną trzydniową wycieczkę  do Gdańska. Dla większości dzieci było to wyjątkowe przeżycie gdyż lecieli po raz pierwszy samolotem, a drogę powrotną przemierzali pociągiem Pendolino. Podczas spacerów podziwiali przepiękną architekturę miasta i poznawali jego historię. Zwiedzali jego zabytki i ciekawe miejsca. Podczas warsztatów na piaszczystej plaży wszystkie dzieci dzięki balonikowi wypełnionemu helem mogły wysłać do nieba swoje marzenia. Był to czas na refleksję, naukę, zwiedzanie i rozrywkę. Dzieci miały możliwość doznania niezapomnianych wrażeń na widokowej karuzeli, podczas wyścigów na samochodzikach, a także zwiedzania Stadionu PGE ARENA. Podczas wyjazdu wszystkim uczestnikom towarzyszył dobry nastrój pomimo, że przez deszcz nie udało się popłynąć na Westereplatte.
Uczestnicy wycieczki  przygotowywali się do wyjazdu podczas warsztatów, które odbywały się wcześniej w placówce.  Rozpoznawali swoje mocne strony, nabywali  umiejętności planowania i podejmowania decyzji. Odkrywali swoje umiejętności. Poznając się podczas zajęć  łatwiej im było przeżywać wspólne chwile nad morzem. Nabyte wcześniej  umiejętności odnajdywania się w nowych miejscach i nowych sytuacjach podczas wycieczki stosowali w praktyce.
Radość i śmiech towarzyszyły dzieciom stale podczas wycieczki.   Nam dorosłym udało się podczas wyjazdu pokazać dzieciom, że  odkrywając i poznając siebie, swoje zalety i potencjał grupy mogą  dążyć do przerwania schematów rodzinnych, że warto mieć marzenia i je krok po kroku realizować.

Skip to content