Wakacje 2018 z Caritas AW – podsumowanie

Minęły wakacje 2018 z Caritas AW
Caritas Archidiecezji Warszawskiej zorganizowała siedem, dwutygodniowych turnusów dla 640 dzieci, w tym 104 dzieci z Ukrainy i Białorusi.
74 osoby realizowało przygotowany program wypoczynku i czuwało nad bezpieczeństwem. Dzieci w wieku 7-15 lat odpoczywały w następujących miejscowościach: Huta Szklana i Staszów w Górach Świętokrzyskich, Murzasichle k. Zakopanego, Spała k. Tomaszowa Mazowieckiego, Ustroń k. Wisły oraz Stegna Gdańska.
Dzieci brały udział w zajęciach sportowych, plastycznych, tanecznych i muzycznych. Instruktorzy organizowali ciekawe, a przede wszystkim rozwijające zdolności i umiejętności zajęcia. Na zakończenie kolonii muzycznych w Spale, jak każdego roku, odbył się koncert, na którym mali artyści prezentowali swoje umiejętności przed licznym gronem rodziców i gości. Koncert poświęcony był setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, wystąpiły również dzieci z Żytomierza na Ukrainie.
Ponadto w programie przewidziano wiele wycieczek krajoznawczych i historycznych. W zależności od regionu Polski dzieci zwiedzały: Gdańsk, Gdynię, Krynicę Morską, Malbork, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską, Szczawnicę, Szczyrk, Wisłę, Koniaków, Inowłódz, Bełchatów, Kielce i Sandomierz.  Zrealizowano tzw. szlak historyczny m.in.:  Zamek w Kurozwękach, Krzyżtopór, Park Miniatur w Sabat Krajno, Niedzica, Czorsztyn, Muzeum Marynarki Wojennej, Muzeum Stutthof w Sztutowie.
Bogaty program wypoczynkowy i edukacyjny został zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Stołecznego Warszawy, Wojewody Mazowieckiego, Caritas Polska i Senatu RP, a także z darowizn indywidualnych i środków Caritas AW.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaufanie i wybór kolonii organizowanych przez Caritas warszawską. Słowa wdzięczności kierujemy dla wszystkich opiekunów, instruktorów, kierowników i wychowawców, którzy wykonali trudne zadanie i stworzyli dobry klimat do zabawy i wypoczynku.
Dziękujemy za wsparcie finansowe i pomoc wolontariuszy. Zapraszamy za rok.

Skip to content