SPOTKANIE MOTYWUJĄCE

Pod takim tytułem odbyło się 30 czerwca 2015r w „Cafe Żytnia” spotkanie z mówcą motywującym p. Małgorzatą Wlaźlak i Wojtkiem Kwiatkowskim „Kwiatkiem”, który sam siebie nazywa „zresocjalizowanym chłopakiem”.
W pierwszej części spotkania Pani Małgosia wygłosiła przemowę pt: „ O pokochaniu siebie”. Przemowa motywująca poruszyła dusze słuchaczy, pojawiło się wzruszenie, co niektórzy zapłakali nad sobą…..Taki był jednak cel – poruszyć twarde serca, spowodować, żeby ludzie bezdomni – mieszkańcy Ośrodka spojrzeli na siebie jak na osoby, które posiadają potencjał: pragnienia, marzenia, uczucia, chęć zmiany, oraz wizję swojego własnego życia, które przecież nie kończy się tutaj, na Żytniej! Ono ma się tu zacząć na nowo! Po wielu chwilach spędzonych na ulicy, klatce schodowej, dworcu, zakładzie karnym czy u znajomych etc. przyszedł czas na refleksje nad sobą i swoim życiem i na podejmowanie decyzji. Spotkanie z Gosią było takim czasem 🙂
W drugiej części spotkania wystąpił „Kwiatek” – 28 letni chłopak, który po doświadczeniach alkoholizmu w rodzinie,  narkotyków, alkoholizmu, zakładu karnego odnalazł siebie i teraz szczęśliwie żyje – pracuje, kocha, ma pasje. Dał świadectwo trzeźwości, najpierw rapując, a później opowiadając swoją historię. Historia poruszająca, wzruszająca, dająca siłę i wiarę na to, że zmiana jest możliwa. Jeżeli nawet w sytuacji kryzysu wszystko wydaje się być jednym wielkim koszmarem, to miłość własna, zaufanie sobie samemu  i innym ludziom może spowodować, że pojawi się światło, a za nim idą zmiany.
To był dobry czas, czas spędzony na zasłuchaniu, przeżywaniu, refleksach……..Potrzeba takich chwil jeszcze więcej.
Ewa Jasik-Wardalińska, terapeutka.

Skip to content