Maj 2015

W maju w naszej placówce odbywały się zajęcia prozdrowotne, poruszające tematy dotyczące zdrowia człowieka. Podczas spotkań dowiedzieliśmy się jak poprawnie udzielać pierwszej pomocy osobie poszkodowanej i jak prawidłowo wykonać opatrunek na ranę. Rozmawialiśmy o właściwym odżywianiu każdego dnia i wpływie aktywnego stylu życia na samopoczucie. Mieliśmy okazję wcielić się w osobę niepełnosprawną ruchowo czy niewidomą i poczuć na własnej skórze jak trudne do wykonania są dla nich codzienne czynności. Dużą radość sprawiła nam możliwość przebrania się w biały kitel lekarza.
W trakcie cotygodniowych zajęć „Wędrówki po świecie” mieliśmy okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o Turcji – kraju częściowo położonego w Azji a częściowo w Europie, powstałego w 1921 roku na gruzach Imperium Osmańskiego. Nasze zainteresowanie wzbudziła informacja, że na szczycie najwyższej góry Turcji, Ararat, miała osiąść Arka Noego. Dowiedzieliśmy się również, że ulubionym napojem Turków jest herbata, a ich zwyczaje żywieniowe są ściśle związane z islamem. Okazuje się, że jedna z zabaw dzieci tureckich bardzo przypomina naszą ciuciubabkę a „Gwiezdne wojny” były kręcone m. in. w Antolii, gdzie do dziś można zwiedzać filmowe miasteczko. Turcja to piękny kraj, który warto odwiedzić zarówno ze względu na zabytki, jak i piękno przyrody. Podopieczni mieli okazję próbować prawdziwy chleb turecki. Jest to ciemne pieczywo z orzechami, morelami i śliwkami
Jak co miesiąc w świetlicy hucznie obchodziliśmy urodziny naszych kolegów ze świetlicy. Stół  pięknie przystrojony kolorowymi  balonami, tort   pistacjowy,   prezenty i radość na twarzach jubilatów sprawiły, że śpiewaliśmy „Sto lat” jeszcze głośniej niż zwykle.
W ciepłe majowe dni gdy tylko czas na to pozwolił przebywaliśmy na świeżym powietrzu. Dbając o aktywność fizyczną graliśmy w piłkę nożną, koszykówkę, gry zespołowe, chodziliśmy na spacery i plac zabaw. Na boisku czujemy się jak ryby w wodzie, pełni pomysłów na zabawę nie chcemy wracać do domów. Wybraliśmy się także do kina na film „Kapitan Szablozęby i skarb piratów” oraz na basen przy ulicy Rokosowskiej.

Skip to content