Grudzień 2017

Ostatni miesiąc roku 2017 w naszej świetlicy upłynął bardzo intensywnie. Czas mieliśmy wypełniony po brzegi różnymi zajęciami, nie tylko związanymi ze Świętami Bożego Narodzenia.
Przez trzy weekendy w naszej świetlicy realizowany był projekt „Rodzina razem na Święta”. Mieliśmy okazję wraz z rodzicami lub bliskimi spędzić  fantastyczny czas przygotowując ozdoby bożonarodzeniowe, odwiedzając krainę św. Mikołaja w Kołacinku oraz uczestnicząc w zajęciach muzycznych i animacjach prowadzonych przez wychowawców. Również nasi rodzice mogli ciekawie spędzić czas na warsztatach prowadzonych przez Panią psycholog. Czas spędzony razem podczas tych spotkań pozwolił nam nacieszyć się sobą, poznać siebie jeszcze lepiej, doświadczyć bliskości i uczyć współpracy oraz komunikacji. To były piękne i bezcenne chwile.
Ozdoby, które wykonywaliśmy na co dzień oraz podczas warsztatów plastycznych przeznaczyliśmy na kiermasz, który odbył się w jedną z grudniowych niedziel. Nasze prace cieszyły się dużym zainteresowaniem i niemal wszystkie zostały zakupione przez parafian kościoła Dobrego Pasterza. Jesteśmy bardzo wdzięczni księdzu proboszczowi za użyczenie nam miejsca, gdzie mogliśmy sprzedawać nasze prace. Pieniądze uzyskane tą drogą przeznaczymy na wiosenną wycieczkę.
Oczywiście wszyscy przez cały grudzień czekaliśmy z niecierpliwością na Święta. W tym czasie ćwiczyliśmy nasze role do jasełek, piekliśmy pierniczki a jeśli mieliśmy wolne chwile, spędzaliśmy na pobliskim lodowisku. Wybraliśmy się także na spotkanie z Mikołajem do teatru Guliwer. Dostarczyło nam ono wiele radości i wprawiło w prawdziwie świąteczny nastrój.
Każda wigilia w naszej świetlicy to dla nas wyjątkowy czas. Wystawiamy jasełka, podczas których wszyscy bardzo się staramy wypaść jak najlepiej, dzielimy opłatkiem z wychowawcami, kolegami i koleżankami oraz zaproszonymi gości, jemy przepyszne potrawy przygotowane przez naszych rodziców oraz długo śpiewamy kolędy. Są też prezenty, za które jesteśmy wdzięczni Mikołajowi a zwłaszcza jego pomocnikom o wielkim sercu. I w tym roku prezenty przerosły nasze marzenia i każdy z nas otwierał pudełko z biciem serca.
Zarówno warsztaty z rodzicami, jak i spotkanie wigilijne cieszyły nas jeszcze bardziej, ponieważ nasza świetlica w grudniu stała się piękniejsza nie tylko dzięki świątecznym dekoracjom, ale również dzięki remontowi, który bardzo odmienił pomieszczenia.

Skip to content